מגדל ב.ס.ר. 3, מצדה 9 

בני ברק

טלפון: 03-6777899

פקס:  03-6744777
 
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
"טוב היות האדם לבדו"? – לא תמיד

מי מאיתנו לא חווה בחייו תחושה אישית לא נעימה של חיוב בתשלום גבוה יותר בקופה בגין רכישה של מוצר כלשהו מן המחיר הראשוני שהוצג בסכום של שקלים בודדים? הבטחה לקבל מוצר כלשהו במסגרת מבצע שלא כובד?
תשלום של שקלים בודדים לחברות התקשורת בגין שירות בלתי ידוע שלא התבקש? דרישה לתשלום אגרה או קנס בלתי מוצדקים בסך של עשרות שקלים בודדים? המתנה מתישה וממושכת שנדמה שאין לה קץ לקבלת שירות?

במקרים רבים, חלקם שלא בצדק, חש האדם כמעין חייל בודד הנלחם למול טחנות רוח ולאור יתר טרדותיו היומיומיות, מתייאש ומשלים עם הפגיעה. במרבית המקרים השלמה זו נובעת עקב מחשבתו של האדם כי "לא שווה" לערוך מלחמה על מספר שקלים זעום. 

תחושה אישית של בדידות וחוסר אונים מעין זה אינה נכונה במקרים רבים ולמעשה מה שנעשה לך, נעשה גם ליתר "חבריך".

הגשת תביעה ייצוגית הנה בדיוק הכלי אותו הגה המחוקק בישראל על מנת להילחם בתופעה האמורה ולעודד אדם בודד אחד שלא להתייאש ולתבוע את המעוול בגין כלל הנזק המצטבר שגרם מעוול לקבוצה גדולה של אנשים, אף אם מדובר
בנזק זעום של מספר שקלים בודדים לכל חבר בקבוצה.  

האופן בו החליט המחוקק לעודד את האדם הבודד להגיש תביעה ייצוגיות הוא פשוט – מתן גמול כספי. על פי החוק ופסיקת בתי המשפט בישראל, תובע ייצוגי, אשר טרח, השקיע את זמנו והסתכן בהגשת תביעה ייצוגית לבית המשפט, זכאי לקבל לא פעם גמול בסך של כמה עשרות אלפי ועד מאות אלפי שקלים, בהתאם להחלטת בית המשפט.

יחד עם זאת, הדברים אינם כה פשוטים. לא כל פגיעה ועוול שנעשה לאדם מסוים מאפשר בהכרח הגשתה של תביעה ייצוגית בעניין. להבדיל מתביעה רגילה, המחוקק הציב מספר משוכות נוספות אותן יש לעבור על מנת להגיש תביעה מסוימת כתביעה ייצוגית.

עקב האמור, הגשתה של תביעה ייצוגית כרוכה בבדיקה מורכבת ורחבת יריעה, הן בהיבט העובדתי והן בהיבט המשפטי. בדיקה זו דורשת לרוב עמידה למול משרדי ממשלה שונים, רשויות רגלוטוריות נוספות, התייעצות למול מומחים בענפים מקצועיים שונים ועוד.

למשרד עורכי הדין רועי קדם ושות' הכלים, הידע ומומחיות מקצועית גבוהה ביותר לבדיקת היתכנות של הגשתה כתביעה ייצוגיות, הגשתה לבית המשפט במקרים המתאימים וניהולה עד השגת מטרתה ותיקון העוול שנגרם לציבור הרחב.
 
משרד עורכי הדין רועי קדם ושות' עוסק ומתמחה בהגשת תביעות ייצוגיות בתחומים שונים ובפרט צרכנות. משרדנו ניהל מספר לא מבוטל של תביעות ייצוגיות, אשר הסתיימו בהצלחה והניבו תמורה גבוהה לכלל הציבור המיוצג בתביעה ולתובע הייצוגי הבודד.  ידנו עוד נטויה.  

לקבלת ייעוץ טלפוני ראשוני ותיאום פגישה צור קשר  -   

טלפון ראשי: 03-6777899; פקס: 03-6744777

דואר אלקטרוני: E-mail: roy@kedemlaw.co.il