מגדל ב.ס.ר. 3, מצדה 9 

בני ברק

טלפון: 03-6777899

פקס:  03-6744777
 
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
"שינויים בהרגלי הצריכה"

אחד מן המאפיינים הבולטים של החיים המודרניים בא לידי ביטוי בשינוי הרגלי תרבות הצריכה. הדבר אינו נאמר חלילה בנימה ביקורתית כלשהי, אלא כשיקוף המציאות הסובבת אותנו מידי יום. 

עוד לא השכים האדם בבוקר וכבר נתקל הוא בפרסומות המציעות לו מכל טוב, בקוראו את העיתון, בנסיעתו לעבודה – ברדיו ובשלטי חוצות בכל אם דרך, בקניונים ובשדרות החנויות, המסעדות ובתי הקפה הניבטים למולו, בשולחן משרדו עת נראה שכל העולם נמצא בהישג לחיצת כפתור במחשב ועד עת ערב בו האדם נח וצופה בטלוויזה שבביתו.

כולם צורכים, מידי יום ומידי שעה. מקריאת עיתון הבוקר ועד קניית כוס קפה מהביל בדרכנו לעבודה, מקניית כרטיס לתחבורה ציבורית ועד מילוי דלק ברכב הפרטי, מתשלום עבור חניה ועד תשלום עבור עריכת שיחות בטלפון הסלולרי בדרכנו לעבודה. אנו צורכים אפילו שאנו ישנים שנת ישרים במיטתנו בלילה – המקרר ומכשירים אחרים בביתנו אינם ישנים ומונה החשמל ממשיך להסתובב לו.

עם הצריכה מגיע לו גם החשבון לתשלום. ומי מאיתנו לא חווה את התופעה בה החיוב בחשבון גבוה ממה שהובטח והוצג לנו? מי מאיתנו לא פתח את אחת המעטפות המגיעות אלינו תדיר על מנת לגלות שהוא חויב בסכומי כסף להם כלל לא התחייב? מי מאיתנו לא חווה את האכזבה מכך שמוצר שרכשנו במיטב כספנו אינו בדיוק המוצר שהובטח לנו?

במקרים רבים, עקב טרדות החיים היום יומיות, מתייאש הצרכן ומשלים עם הפגיעה בזכויותיו וזאת מתוך מחשבה שהפיצוי הכספי שאותו יוכל להשיג הוא נמוך יחסית ואינו שווה את ההוצאה והמאמץ בעניין.

במרבית אחרים, בהם מחליט הצרכן להיאבק על שמירת זכויותיו, הוא עושה זאת בעצמו ומגיש תביעה לבית משפט לתביעות קטנות, בהיעדר ידיעה כי במקרים רבים הפיצוי אותו הוא יכול לתבוע ולהשיג בבית המשפט באמצעות עו"ד המתמחה בתחום דיני הצרכנות הוא גבוה לעין שיעור, שלא להזכיר את עצם הגברת הסיכוי לזכות בתביעה עצמה.

דברים אלה אינם נאמרים חלילה כביקורת, אלא הם נובעים מהעובדה הפשוטה כי מערכת הדינים והחוקים הרלוונטיים החולשים על תחום דיני הצרכנות בישראל הוא עצום וסבוך ודורשים מומחיות והתמצאות נרחבת בנבכי החוק והדין.

אין חובה להשלים עם פגיעה בזכויות צרכניות. ניתן לשנות מציאות זו בעזרת צוות משרדנו. למשרד עו"ד רועי קדם ושות' הכלים, הידע והמומחיות המקצועית הנדרשת לבחינת הסוגיה והבעיה בה נתקל הצרכן הבודד, תוך מקסום שיעור הפיצוי אותו ניתן לתבוע ולהשיג בגין העוול הצרכני. 

עשרות לקוחות נהנו ונהנים משירותיו של המשרד בתחום זה. ידנו עוד נטויה.

לקבלת ייעוץ טלפוני ראשוני ותיאום פגישה צור קשר  -  

טלפון ראשי: 03-6777899; פקס: 03-6744777

דואר אלקטרוני: E-mail: roy@kedemlaw.co.il